Інформація про роботу Обухівської центральної районної бібліотеки в 2015 році

      Бібліотека - це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Протягом 2015 року робота  Обухівської центральної районної бібліотеки, до якої відносяться районна бібліотека для дорослих і районна бібліотека для дітей, проводилась в рамках загальнодержавних та районних національних програм. Пріоритетним напрямком роботи бібліотек є: забезпечення вільного доступу користувачів до інформаційних ресурсів; відродження духовності, традицій українського народу, виховання патріотизму та високих моральних цінностей; виховання художнього смаку за допомогою пропаганди творчості класиків, творів різних жанрів найкращих вітчизняних і зарубіжних авторів; формування серед масового користувача потреби в читанні; організація дозвілля різних категорій населення, формування творчої особистості, здатної реалізувати свої природні здібності і талант. Всі бібліотечні працівники прагнуть, щоб бібліотеки завжди могли гостинно відкрити двері всім, хто бажає ними скористатися. В 2015 році Обухівська центральна районна бібліотека відкрила свою сторінку  в Facebook,  а також створила свій сайт, де висвітлює  роботу бібліотек. Бібліотеки щорічно  активно співпрацюють із засобами масової інформації. В 2015 році на сторінках газет “Обухівський край”, ”Обухівські вісті”, “Дніпровський проспект” було надруковано 34 інформацій про роботу бібліотек району та заходи, що проводились у бібліотеках.  
       Важливою ланкою в роботі бібліотек є інформаційно-бібліографічна робота. Інформаційно-бібліографічна діяльність Обухівської центральної районної бібліотеки спрямована на оперативне задоволення інформаційних потреб користувачів. Користувачі районної бібліотеки безкоштовно користуються Інтернетом, для них в бібліотеці створена зона Wi-Fi. Бібліотекарі допомагають відвідувачам у пошуках інформації в мережі Інтернет, в створенні поштової скриньки, надають консультації у написанні рефератів, курсових, дипломних робіт. Для задоволення інформаційних потреб користувачів працівники бібліотеки використовують довідково-інформаційний фонд, представлений енциклопедіями, довідниками, словниками, а також періодичні видання. Щоденно користувачам бібліотек надаються довідки з найрізноманітніших  тем, для абонентів групової та індивідуальної інформації надаються експрес-інформації, складаються інформаційні пам'ятки, та списки літератури, проводяться інформаційні та бібліографічні огляди літератури.  В бібліотеці для дітей протягом року проведені такі дні інформації: "Вода – життя основа", "І живе наш народ у співучому слові"; інформаційні години: "Метеор щирості"(до 80-річчя В.Симоненка), "Праведник світу"(до 150-річчя від д. н. Андрія Шептицького), "Веселий вигадник Марк Твен", "Чарівниця пензля – Катерина Білокур"; інформаційні екскурси: "З Україною в серці"(до 155-річчя А.П.Чехова), "Діамант дорогий на роздоріжжях історії" (до Дня рідної мови), "Служив молитві і пісні самовіддано, одержимо, повсякчас"(до 200-річчя М.Вербицького), "Вода і цивілізація".
      Протягом року бібліотека для дітей  проводить певну роботу по вихованню в дітей культури читання. Було проведено: години інформаційно-бібліографічних знань "Сучасний учень і культура читання", "Самостійний вибір книг у бібліотеці", індивідуальні та групові бесіди біля каталогу та систематичної картотеки, екскурсії до бібліотеки під назвами "Подорож у Читай-місто", "Добридень Книжкова країна".
      В бібліотеці для дорослих постійно поповнюються новими матеріалами  центр регіональної інформації "Бібліотека. Влада. Населення". Тут  розміщено документи за такими рубриками:  "Воля народу – найвищий закон"; "У місцевих органах влади"; "Хто ваш депутат?"; "Реформи в дії"; "Юрист консультує". В читальному залі бібліотеки для дорослих діє і постійно поповнюється новими матеріалами "Пункт доступу громадян до інформації органів державної влади "Мережа ПДГ". Тут розміщено тематичні папки з інформацією про діяльність місцевих рад, інформацію з різних тем місцевого значення, яку найбільше використовують читачі: "Україна і ЄС", "Цікаві люди Обухівщини", "Україна і НАТО", "Діяльність структурних підрозділів політичних партій в районі", "Промислові підприємства Обухівщини", "Розвиток сільського господарства району", "Екологія краю", "Історія рідного краю", "Трипільська культура", "Закон і ти", "Поради батькам" та інші. Для дорослих читачів ЦРБ створено такі куточки  "ЖКГ: актуальна тема", "Куточок для внутрішньо - переміщених осіб". Під час виборів  до органів місцевих рад в 2015 році була створена тематична викладка " Назустріч виборам",  де користувачі мали змогу ознайомитись з передвиборними програмами кандидатів в депутати.
      Вивченню читацьких інтересів та потреб на літературу постійно приділяється увага у соціологічних дослідженнях, які проводять районні бібліотеки, таких як: бліц-опитування  "Моя улюблена книга",   анкетування юних читачів “Книга ХХІ століття - яка вона?”, експрес-опитування “Мій улюблений  журнал”, проводиться аналіз відповідей та  відмовлень читачам. За звітний період районна бібліотека для дорослих приймала участь у Всеукраїнському соціологічному дослідженні "Ставлення молоді до участі у волонтерській діяльності", а районна бібліотека для дітей взяла участь у соціологічному дослідженні "Читаю я і вся моя сім'я". Висновки досліджень за 2015 рік показали, що книжковий фонд бібліотек, який останніми роками поповнюється тільки за рахунок надходжень за державними програмами з Київських обласних бібліотек (це 1-2 рази в рік),  не зовсім відповідає попиту сучасного читача. Не достатньо поповнюється фонд бібліотеки новою літературою сучасних українських та зарубіжних письменників, які користуються попитом у підлітків. На якісне задоволення читачів сказався ще один негативний фактор – в минулому році на підписку періодики було виділено зовсім мало коштів. З передплатою періодичних видань на 2016 рік ситуація покращилась: Обухівська районна рада виділила на передплату періодики 14000 грн., таким чином в цьому році  бібліотека для дітей отримує - 26, бібліотека для дорослих - 27 примірників газет та журналів. Щоб змінити ситуацію, в бібліотеці протягом року проводилась акція «Подаруй бібліотеці книгу», яка принесла певні результати: в 2015 році в бібліотеки було подаровано понад 150 книг. Нам дарували книги наші читачі: Іщенко Т.М., Кучма В.В., Васюр Н.І., Хмельовський О.С. та інші.
      Зважаючи на мізерне  поповнення фондів, працівники бібліотеки протягом року проводять певну роботу по збереженню існуючого: працюють з боржниками, проводять відновлення пошкоджених документів та необхідний дрібний ремонт, так при відділі обслуговування 1-4 класів в бібліотеці для дітей функціонує книжкова лікарня, де діти ремонтують книги і цим подовжують їм життя.
       Обухівська ЦРБ приділяє велику увагу популяризації книжкових скарбів бібліотек, організації дозвілля своїх користувачів, використовуючи при цьому різноманітні форми масової роботи. Вся масова робота бібліотек у 2015 році була направлена на всебічний розвиток, духовне, інтелектуальне становлення особистості і охоплювала різні напрямки, пов’язувалась із знаменними датами. Для залучення користувачів до читання бібліотекарями використовувались різні методи популяризації літератури. Це і зустрічі з письменниками, презентації книг та творчості, літературні та тематичні вечори, народознавчі свята, літературні ігри та вікторини, огляди та бесіди біля книжкових виставок. Метою масових заходів бібліотек є виховання почуття патріотизму, інтересу до вивчення історичного минулого нашого народу та напрямків державного розвитку України, питань політики, екології, краєзнавства, права, культури, естетичного виховання.
     В рамках популяризації Дня Соборності України бібліотекарі підготували і провели годину історичної пам’яті "День Соборності мовою фактів і документів". В бібліотеці для дітей до цієї дати було проведено інформаційний огляд "Історія української державності".
     Сто невинно убієнних і загублених у вирі Майдану людських доль… Сто душ героїв, що стали небесною сотнею… Про них знає тепер весь білий світ.  До цієї дати Обухівська центральна районна бібліотека для дорослих разом з районним відділом культури провела вечір - реквієм "Сто хвилин пам'яті". 
      15 лютого вся українська спільнота відзначала виведення радянських військ з Афганістану. З нагоди цієї дати в районній бібліотеці було проведено пізнавальну бесіду "Афганські сторінки хвилюють моє серце".
      До Дня Незалежності в районній бібліотеці для дорослих було проведено патріотичний екскурс "Державна символіка України: від давнини до сучасності",  оформлено книжкову виставку "Духом завжди була вільною, залишалася Україною", проведено бібліографічний огляд літератури з цієї виставки. Також було проведено перегляд виставки-панорами "Україна крізь віки". 
     День козацтва та День захисника України центральна районна бібліотека для дорослих відмітила пізнавальною годиною "Твої сини, Україно, твій біль, твоя слава".  На захід був запрошений учасник бойових дій на сході України Михайло Бондарєв.   До Дня Української армії в  бібліотеці відбулась історично-пізнавальна бесіда "Українська армія: відродження". Напередодні  Дня Гідності та Свободи Обухівська центральна районна бібліотека для дорослих влаштувала тематичну викладку літератури, присвячену цій події та провела огляд матеріалів, розміщених на викладці. Вшановуючи пам’ять померлих від голоду у 1922, 1932-1933, 1946-1947 роках, районна бібліотека для дорослих провела урок-реквієм "Невиплакані сльози України". З літературою з книжкової виставки "Щоб ніколи не повторилося…" присутніх ознайомила провідний бібліограф ЦРБ. 
      "До Конституції - з повагою, до влади - з надією" - під такою назвою відбувся в бібліотеці день експрес - інформування, присвячений Дню Конституції України. З відвідувачами читального залу бібліотеки було також проведено подорож  алеєю прав людини "Книги, газети, журнали про Закон і право",  проведено урок - міркування "Чи бувають права без обов'язків?" та   перегляд літератури з куточка державної символіки "Наш прапор в золоті і блакиті".
      Для дорослих читачів було проведено: урок мужності пам’яті героїв Крут "На Аскольдовій могилі - український цвіт", перегляд тематичних викладок: "Війна на сході України. Хроніка подій"та "Духовний глава Українського народу" (До 150-річчя з дня народження Митрополита Української Греко-Католицької церкви Андрія Шептицького), бесіду - спомин "Чорнобиль не має минулого часу", літературно-поетичну композицію "Цей день ми наближали, як могли" до 70-річчя Перемоги у Другій Світовій війні, мовно - мистецьку годину "Рідної мови чиста криниця", книжковий фуршет "Твір на відмінно", дегустація книжкових новинок "Знайомтесь: нова література", подорож по сторінках жіночих журналів "Енциклопедія краси і здоров'я". З нагоди відзначення свята - Міжнародного дня людей похилого віку в районній бібліотеці для дорослих відбулась година доброти під назвою "Людським теплом і добротою хай зігріваються серця".   
        З метою формування у дітей національної свідомості та духовності, зміцненню гордості за свою Батьківщину, мову, культуру, пізнання народних традицій та обрядів, для користувачів-дітей в бібліотеці були проведені такі заходи: презентація книги відомого українського вченого та громадсько-культурного діяча Анатолія Григоровича Погрібного "Розмови про наболіле, або якби ми вчились так, як треба…"; тематичні вечори: "Тільки пам'ять не сивіє"(5-9 кл.) – до Дня Перемоги, "Відлуння героїчної слави"(7 кл.); народознавчі свята: "Щедрий вечір, добрий вечір" (3-4 кл.), "Величне свято Воскресіння"(5-6 кл.), "Ой на Івана та і на Купала2(5-6 кл.), "Ходить світом Миколай(1-2 кл.); години спілкування: "В об’єктиві – права дитини", (7-8 кл.) – до Дня захисту дітей, "Тривоги юної пори"(5-6 кл.); уроки доброти, милосердя: "Добротою себе виміряй"(3-4 кл.), "З любов'ю до природи"(3-4 кл.), "Не бійся віддавати серце людям"(5-6 кл.); дитячі ранки: "Все до серденька матері горнеться"(1-2 кл.), "Заходь у гості щедра осінь"(3-4 кл.), "Ми роду козацького діти" (3-4 кл.). Також було влаштовано постійно діючу книжкову виставку "В моїм серці – Україна: Портрет молоді в інтер’єрі Незалежної України".  До цієї виставки працівники зробили доповнення – виставку фотографій  користувачів нашої бібліотеки в вишиванках під назвою "Україна в мене у крові". До Дня захисника Вітчизни  в бібліотеці для дітей було відкрито книжкову виставку "На сторожі кордонів нашої Батьківщини".
      Щороку бібліотека для дітей проводить тиждень дитячої та юнацької книги. В минулому році він проходив під назвою "Мудрий світ чудесних скарбів" і розпочатий був дитячим святом "Благословенна та ясна година, коли дитя читає "Кобзаря". Бібліотекарі розповіли дітям про значення книги в житті людини на прикладі таких видатних людей нашої країни, як Т.Г.Шевченко, І.Я.Франко, К.Білокур. Читачі, учасники цього заходу, підготували поетичну композицію "Нам без книг ніяк не можна". Наприкінці заходу учасниками гуртка була поставлена лялькова вистава "Бережіть книгу". На протязі тижня у бібліотеці  відбулася зустріч користувачів з письменницею Ольгою Довгоп'ят, а також відбувся літературний конкурс "Найкращий читач  року", за підсумками якого бібліотека щороку визначає кращих читачів  та розміщує їх фото на дошці пошани.
   До Дня рідної мови районна бібліотека для дітей провела день інформації "І живе наш народ у співучому слові". Цього ж дня для молодших школярів у бібліотеці відбулося свято "Кращої ніж рідна, мови не буває". На святі звучали вірші українських поетів про рідну мову, лунали українські народні пісні та веснянки у виконанні вихованців Обухівської школи мистецтв,  показано лялькову виставу "Котик та Півник" за казкою нашого земляка, письменника Михайла Карасьова.  Для читачів бібліотеки протягом дня проводились інформаційні бесіди та огляди біля книжкових виставок: "Ясна, чиста, колискова", "І живе наш народ у співучому слові", а також проведено інформаційний екскурс "Діамант дорогий на роздоріжжях історії".
  Останнім часом зростає попит користувачів на інформацію по краєзнавству. Тож задля виконання цих запитів бібліотека формує фонд краєзнавчої літератури співпрацюючи з вчителями, краєзнавцями, істориками нашого краю, серед яких Домотенко Ю.К., Шафаренко А.М., Глущенко І.Л., Козлов В.В. та ін. Цей великий загін літописців і краєзнавців Обухівщини плідно і безкорисливо вивчає і пропонує безцінні історико-культурні пам’ятки, творить правдивий літопис рідного краю. З метою популяризації літератури про наш край в бібліотеках оформлені краєзнавчі куточки. Кожного року Обухівська ЦРБ проводить багато заходів, присвячених популяризації краєзнавчої літератури та творчості талановитих людей Обухівщини.       З великим задоволенням відвідують члени клубу "Краєзнавець" бібліотечні заходи, адже бібліотекарі намагаються відшукати для них цікаві  факти з історії Обухівського краю, які не завжди знайдеш в книжках. В 2015 році засідання клубу пройшли за такими темами: "Витоки Трипільської культури", пізнавальна година "Природа краю в творах письменників-земляків", краєзнавча подорож "Чудове місто України - моя любов, мій Обухів", літературна подорож "Туристичними шляхами Обухівщини". 
       В липні 2015 року нашому земляку, краєзнавцю, журналісту, письменнику, директору Обухівського краєзнавчого музею Юрію Корнійовичу Домотенку виповнилося 80 років. Районна бібліотека для дорослих підготувала літературне досьє "Патріот землі Обухівської", а також книжкову виставку та огляд літератури. До 130-річчя від дня народження  нашого земляка, письменника, дядька Григорія Косинки, Калістрата Анищенка в дорослій бібліотеці пройшов літературний екскурс, який  називався:  "Прозаїк, реаліст - Калістрат Анищенко".  В листопаді в читальному залі Обухівської районної бібліотеки до дня народження А.Малишка традиційно відбулись "Малишкові гостини - 2015. 
      Щороку у вересні Обухівська районна бібліотека для дітей проводить Дні краєзнавства.  Минулого року він пройшов під назвою  "Я тільки там бажаю жити, де виросла душа моя".  До цього дня працівники бібліотеки відкрили куточок етнографії "Від пращурів у спадок". В травні місяці, напередодні 60-річного ювілею члена Національної спілки письменників України, письменниці-землячки із Козина Ольги Миколаївни Довгоп'ят в бібліотеці відбулася зустріч з письменницею, яка розпочалася поетичною годиною "Посію зерна золоті". До цієї теми було проведено  літературний вечір,  присвячений літературним новинкам нашого краю під назвою "Літературний калейдоскоп Малишкового краю" та презентацію книги письменника-земляка Олександра Сергійовича Хмельовського "Двері в казку". 
     Традиційно проводились заходи до ювілеїв українських і зарубіжних письменників та видатних людей. Вшановуючи геніального поета, пророка, подвижника, національного героя Т.Г.Шевченка, Обухівська районна бібліотека для дорослих спільно з самодіяльним народним хором "Світанок" (УПП УТОС) провела літературно-музичний вечір "Т.Шевченко на всі віки" для працівників УПП УТОС.
 Бібліотекою для дорослих підготовлено та проведено: літературний подіум "Витязь молодої української поезії" (До 80-річчя від дня народження В.Симоненка), бесіду-інформацію "Творець українського гімну - Михайло Вербицький" (До 200-річчя від дня народження), міні-бесіду "Поет знеможеної душі" (До 120-річчя від дня народження Т.Осьмачки), викладку-перегляд "Великий майстер слова" (До 135-річчя від дня народження В.Винниченка), літературно-поетичну годину "Не похитнувся у вірі і слові" (До 80-річчя від дня народження Б.Олійника), мистецька мандрівка "Вікно у світ Катерини Білокур" (До 115-річчя від дня народження), тематична викладка "М.Старицький - видатний український драматург" (До 175-річчя від дня народження), літературно-поетичний вечір " Але були поети для епох"(до85-річчя від дня народження Ліни Костенко).
      Досвід показує, що найкраще збуджують дитячу увагу та зацікавленість такі масові заходи, в яких вони самі беруть активну участь. Тому більшість заходів, які проводить бібліотека для дітей, є ігровими: вікторини, конкурси, турніри, літературно-музичні композиції, лялькові вистави.
     В бібліотеці для дітей творчість письменників пропагували такі заходи:       літературна мандрівка "Казковим світом Божени Нємцової"(3-4 кл.) – до ювілею письменниці, "Ці дивовижні тварини"(5-6 кл.) – подорож сторінками книг Сетон-Томпсона, гра-вікторина "Казкова мозаїка за творами Г.К.Андерсена"(1-2 кл.), гра-подорож "Незвичайні пригоди героїв творів Всеволода Нестайка"(3-4 кл.) - до ювілею українського письменника, казко-тренінг "З якої казки ці герої?"(1-2 кл.); літературні вечори: "Життя на барикадах поезії"(8-9 кл.) – присвячений ювілею української поетеси Ліни Костенко,"І пам'ять згадкою черкне" (8-9 кл.) – до ювілею українського письменника   І. Карпенко-Карого, "И пока святым искусством радуется свет, будет дорог нежным чувствам вдохновенный Фет"(8-9 кл.) – до ювілею російського поета А.А.Фета, "Посію зерна золоті"(5-6 кл.) – до ювілею української письменниці О.Довгоп'ят; літературні портрети: "Від короля Сонця до маленького Принца"(5-7 кл.) – до ювілею французького письменника А. де Сент-Екзюпері, "Чарівний майстер ніжної і мрійної прози"(7-9кл.)–до ювілею англійського письменника Р.Л.Стівенсона; літературні ранки: "Петро Єршов і чарівна скарбничка казок"(3-4 кл.) – до ювілею письменника, "Жива Малишкова криниця"(3-4 кл.),  презентація поетичної збірки письменника О.С.Хмельовського "Двері в казку" (1-2 кл.).    
      Популяризації художньої літератури допомагає й ляльковий гурток "Рукавичка", який функціонує при відділі обслуговування 1-4 класів та сприяє підвищенню інтересу дітей до читання, розширенню їх світогляду, вихованню літературного та естетичного смаку.  Протягом року в бібліотеці силами гуртківців для дошкільнят та читачів-учнів 1-2 класів були поставлені такі дитячі вистави: "Котик та Півник", "Новорічний колобок", "Бережіть книгу".
      Великою популярністю серед читачів-дітей користуються виставки-демонстрації творчих робіт обдарованих  дітей. В бібліотеці проводиться робота по виявленню талантів у користувачів-дітей. Для цих дітей складали інформаційні та рекомендаційні списки літератури, проводили бесіди-перегляди та майстер класи з виготовлення ляльки-мотанки, ляльки з капрону та квіллінгу.  При бібліотеці  працює гурток образотворчого мистецтва "Веселий олівець". В 2015 році демонструвались виставки дитячих робіт за темами: "Тобі Україно, наші таланти та серця" - (виставка творчих робіт дітей, присвячена Дню Незалежності України.), "Світ у якому мріють жити діти" (конкурс дитячого малюнку, присвячений Дню захисту дітей), "Умілі руки не знають скуки"(виставка дитячих поробок), "Ляльки з капрону"(виставка дитячих ляльок з капрону).
      Для випускних класів ЗОШ№1 в читальному залі бібліотеки для дорослих відбувся інформаційний тренінг "Обираючи професію, обираєш майбутнє". Присутнім на заході учням було запропоновано ознайомитись з тематичною викладкою - "Талановита молодь - майбутнє України" і зроблено перегляд літератури. Науково-природничу літературу пропагували такі заходи: бесіда-застереження "Гріх непростий - Чорнобиль", експрес-хвилина "Ми люди - поки є природа", журнальний фуршет "Абетка безпеки: врятуйся сам і допоможи іншим", екологічна подорож сторінками газет "Біль і турбота Обухівського краю", тематична полиця "100 порад для здоров’я", пізнавальна година "Природа краю в творах письменників - земляків".     До 170-річчя від дня народження українського вченого Івана Пулюя в бібліотеці для дітей було проведено інформаційну бесіду "Людина, яка змінила світ".
       В бібліотеках актуальна така тема, як профілактика шкідливих звичок, що попереджає, в тому числі, шкідливі звички підлітків та дітей. Саме з цієї причини районна бібліотека для дорослих провела бесіду - побажання "Не будьте собі ворогом", інформіну "Від хвилинного задоволення до трагедії життя" та годину здоров’я за участю районних лікарів під назвою: «Здоровим будеш – все здобудеш». До запрошених на захід старшокласників ЗОШ№1 завітали відомі на Обухівщини лікарі:  лікар-нарколог Петро Миколайович  Федь та лікар – інфекціоніст Володимир Володимирович Чернюшок. 
       Працівники бібліотеки плідно співпрацюють з закладами культури, освіти, творчими спілками, громадськими організаціями, залучаючи їх до проведення масових заходів бібліотеки. У минулому році бібліотека для дітей брала участь у проведенні квестів: «Чи знаєш ти своє місто?» - між школами міста Обухів та «Моя професія – моє майбутнє» - між школами Обухівського району.
        Для розкриття та популяризації бібліотечного фонду в бібліотеках протягом року було оформлено цілий ряд книжкових виставок та тематичних поличок. 
       В бібліотеці для дорослих: "Герої Небесної Сотні", "Європейський вибір України (До дня Європи в Україні), "Витоки Трипільської культури" (До 165-річчя від д.н. В.Хвойки), "Володимир Великий - князь київський, творець Руси-України" (До 1000-ліття від дня народження), "Духом завжди була вільною, залишалася Україною" (До Дня Незалежності України),  "Чудове місто України, моя любов, мій Обухів" (До Дня міста), "Революція на граніті: 25 років по тому", "Рідне слово - то зерно, посіяне Богом". 
         В бібліотеці для дітей для користувачів-учнів 1-4 кл.: "На гостини до великого казкаря Данії" (до 210-річниці від д. н. Г.К.Андерсена), "Казковий світ Джані Родарі","До світла знань", "У маленьких очах відбивається світ"(до Дня захисту дітей), "Йде Великдень по землі", "Іду до слова"(персональна виставка літератури місцевого поета О.С.Хмельовського), "Ясна, чиста, колискова" (до Дня рідної мови), "Прийшла осінь люба, мила", "На гостини до бабусі Осені", "Ой ти зимонько-зима…", "Ой радуйся, земле!".  Для користувачів-учнів 5-9 кл.: "Революція Гідності. Рік потому" - виставка-панорама, "Цікавий світ навколо нас", "Великій перемозі присвячується…",  "Те, що робить нас українцями", "На сторожі кордонів нашої Батьківщини", "З Україною в серці"(до 155-ліття А.П.Чехова), "Веселий вигадник Марк Твен", "Український Гомер ХХ сторіччя"(до 100-ліття Уласа Самчука), "Уроки дива калинового"(до 95-річчя від д. н. Дмитра Білоуса), "Прекрасний світ дитинства у творах Всеволода Нестайка", "Чарівний майстер ніжної і мрійної прози"(до 165-річчя від д. н. Р.Стівенсона), "Літописець українського бароко – Самійло Величко", "В її віршах історія народу, його щасливі і тривожні дні" (до ювілею Ліни Костенко), "Книга, яка полонила серця ваших дідусів та бабусь",    "В моїм серці Україна: Портрет молоді в інтер’єрі Незалежної України", "Посію зерна золоті"(персональна виставка літератури місцевої письменниці Ольги Довгоп'ят),  "Відлуння героїчної слави"(присвячена нашому земляку, Герою Радянського Союзу М.С.Киянченку), "Світ Катерини Білокур".
     Обухівська центральна районна бібліотека виконує функцію методичного центру для сільських бібліотек району. На балансі Обухівської районної ради знаходяться 25 діючих бібліотечних установ системи Міністерства культури. Пріоритетним напрямком методичного забезпечення діяльності бібліотек є підвищення професійної компетентності бібліотечних працівників. Протягом 2015 року Обухівська центральна районна бібліотека надавала методичну та практичну допомогу сільським бібліотекарям. З практичною допомогою  бібліотекарями ЦРБ було здійснено виїзди в Халеп'янську сільську та  Козинську селищну бібліотеки.  За участю сільських бібліотекарів проводились наради, в т.ч. підсумкову нараду "Підсумки роботи в 2015 році" та "Планування і звітність бібліотек. Напрямки роботи в світлі сучасних вимог", районні семінари, практичні заняття, дні інформації, на яких  сільським бібліотекарям надавались консультації, поради, їх знайомили з новинками професійної періодики, нормативно-правовими документами з бібліотечної справи, надавали  методичні рекомендації щодо проведення бібліотечних заходів. Сільські бібліотекарі були запрошені на районні заходи: вечір - реквієм "Сто хвилин пам'яті", годину історичної пам’яті "День Соборності мовою фактів і документів".
         В 2015 році ЦРБ були підготовлені: анотований бібліографічний покажчик "Література про Обухівщину" (за 2014 рік), бібліографічний покажчик "Бібліотеки Обухівщини на сторінках преси", інформ-листи: "Інформуємо, радимо, пропонуємо", рекомендаційний список літератури "Патріот землі Обухівської" (До 80-річчя від дня народження Ю.К.Домотенко), інформаційний список літератури "Калістрат Анищенко" (Серія  "Письменники Обухівщини", рекомендаційний список літератури "Шлях державності і волі" (До Дня Соборності України), бібліографічний огляд літератури "Літературний калейдоскоп Малишкового краю", рекомендаційний список літератури про воїнів АТО - наших земляків "А їм дано діла творить великі і захищать  Вітчизни рубежі", "Посію зерна золоті" - за творчістю письменниці О. Довгоп'ят, "Презентація життя" - до ювілею Л.В. Костенко, "Літописець українського бароко Самійло Величко", "Той, що дарує дитинство" - до ювілею В.З. Нестайка, "Український Гомер ХХ століття" - до ювілею У.О.Самчука, "Переконаний та натхненний романтик" - до ювілею Р.Л.Стівенсона, "Хлопчак, відомий усьому світові" - до ювілею Марка Твена, "З Україною в серці" - до ювілею А.П.Чехова.   
     З нагоди професійного свята – Дня бібліотек, кращих бібліотекарів року було нагороджено грамотами райдержадміністрації та районної ради, а також районного відділу культури.