«Таємниця життя і смерті отамана Зеленого»

«…Де віки легендами покрили 
Сиві береги Дніпра-ріки,
Іде у задумі пан Данило -
Крізь брехню, крізь правду, крізь віки.»
                                          (А.Овсієнко)

Данило Ількович Терпило (отаман Зелений) – більш суперечливого героя в історії нашого краю годі й шукати, тим паче, що радянські історики зробили все можливе щоб вложити в наші голови інформацію, що це був бандит і ті хто повстали проти більшовицького режиму також бандити.
Радянською владою знищувалося та перекручувалось все те, що стосувалося історії того періоду в нашому краї. Залякані владою люди навіть відмовлялися від своїх родичів що беззастережно вступили в ряди Зеленого, щоб відстоювати свою волу і незалежність, та називали їх «бандитами». Було все зроблено щоб знищити історичну правду про отамана Зеленого, затемнити його пам'ять… 
Але в нашому краї ще й досі живе пам'ять про цю легендарну людину, яку в народі називали батьком Данилом і який зажив слави хорошого полководця, сильного оратора, хороброго вояка.
16 грудня працівниками районної бібліотеки для дітей проведено інформаційну годину «Таємниця життя і смерті отамана Зеленого» до 130-річниці від дня народження Данила Терпила – легендарного козацького отамана, комдива Дніпровської повстанської дивізії, що брала активну участь у визвольних змаганнях українського народу на початку ХХ століття. Бібліотекарі Присяжна П.М. та Шабала Є.В. ознайомили присутніх з біографією Данила Ільковича, політичною ситуацією того часу та спогадами жителів с.Трипілля про цю героїчну пость. На заході у виконанні завідувачки бібліотеки для дітей Малишевої О.І.  прозвучала балада  нашого Обухівського поета, журналіста Адама Овсієка «Пан Данило» та вірші «Попіл», «Біля Данилового дуба» трипільця С.Олексенка.
З присутніми дослідженнями про отамана Зеленого поділились директор краєзнавчого музею, заслужений працівник культри Ю.К.Домотенко та автор першого дослідження «Бандит Зелений» історик, письменник, літературознавець М.В.Карасьов. Михайло Володимирович охарактеризував Зеленого як одного з найуславетніших отаманів Київщини, який, при всіх його помилках і хибах, заслужив право на реабілітацію незалежною Україною. Наприкінці він зауважив: «Якби українці усвідомили, що вони окремий народ і подолали внутрішню ворожнечу, то Незалежна Україна укріпилася б ще в 1919 році.


Наприкінці заходу завідувачкою бібліотеки для дітей Малишевою О.І. було проведено інформаційний огляд літератури біля книжкової виставки «Легендарний отаман».