«Чарівниця пензля – Катерина Білокур»

Українське мистецтво має у своїй багатющій скарбниці унікальну пер­лину — художницю-самоуку з села Богданівки, що на Київщині. Ім’я цієї народної художниці — Катерина Василівна Білокур (1900-1961). Вона самотужки, ніде не навчаючись, оволоділа грамотою, вчилась у приро­ди й книжок «святого малярства» й тут, у селі, прожила все своє життя.
Світ цієї талановитої, вродливої жінки витканий чарівними барвами, які ляга­ли на полотно з-під саморобних пензлів, зачу­довує чистотою, добром. Він навчає нас люби­ти Україну, шанувати себе самих.

Художниця обожнювала природу рідної зем­лі. Малювала квіти так, як ніхто з митців- живописців. Катерина Білокур щедро сіяла на своїх полотнах мальви й калину, півонії та жор­жини, троянди й лілеї, нагідки та ромашки, чор­нобривці й барвінок, красолю та кручені пани­чі, вплітала в них колосся жита, пшениці, вівса, соняшники... Квіти, трави й плоди матінки-землі оживали на картинах і виглядали набагато ча­рівнішими, загадковішими, ніж у своєму при­родному бутті. Ось цим твори видатної мисткині й вража­ють, хвилюють, дивують тих, хто хоча б один раз побачив їх.
З нагоди 115 річниці від дня народження художниці працівниками районної бібліотеки для дітей Малишевою О. І. та Шабалой Є. В. в бібліотеці проведено годину мистецтва «Чарівниця пензля – Катерина Білокур».  Бібліотекарі ознайомили присутніх читачів-учнів 8-9 кл. СЗОШ №1 ім. А. С.Малишка з нелегкою долею художниці, яка попри всі життєві труднощі і завдяки своєму незвичайному таланту полонила своїм малярством ледь не весь світ. Та якщо її картинами, котрі без перебільшення можна вважати гімном живій природі захоплювався навіть іспанський художник Пабло Пікассо й інші тогочасні художники, то про літературні спроби талановитої богданівської самоуки й нині небагато хто знає, а Катерина Білокур виявляла неабиякий талант і тоді, коли бралася за перо. Це засвідчують її листи до П. Тичини, С. Таранушенка, Н. В. Нагая, М. Донцова, Є. Гурович, Д. Косарика, до працівників музеїв і Центрального будинку народної творчості та ін..

 Працівники бібліотеки процитували відгуки багатьох видатних людей про поетичність, самобутність манери письма Білокур та зачитали дещо з того, що вийшло з-під пера унікальної художниці. Наприкінці заходу присутніх ознайомили з матеріалами книжково-ілюстративної виставки «Світ Катерини Білокур».